Сочан, Васел водят Спърс срещу Сънс със 104-102, докато контузеният Уембаняма гледа отстрани
AP News | 2024-03-26 | 04:56:34

САН АНТОНИО (АП) — Джереми Сочан отбеляза ключова тройка в последната минута и завърши с 26 точки и рекорд в кариерата 18 борби, докато Сан Антонио победи Финикс Сънс със 104-102 в понеделник вечерта, а новобранецът на Спърс Виктор Уембаняма отпадна поради контузия.

Девин Васъл добави 26 точки за Сан Антонио и отпразнува победата, като крещи в микрофона на къщата след мача: „Това е голяма победа. Това е голяма победа.“

Девин Букър вкара 36 точки, а Кевин Дюрант добави 29, когато Финикс раздели сета от два мача в Сан Антонио.

Слънцата надиграха Спърс с 14-7 в последните пет минути, но тройката на Сочан за 29 секунди беше разликата. Букър и Дюрант пропуснаха потенциални печеливши тройки в последните секунди.

Уембаняма седна с изкълчен ляв глезен. Той беше контузен при загубата от Финикс в събота.

Треньорът на Сан Антонио Грег Попович каза, че контузията не е тежка и че е „малко по-добре от 50-50“, че Уембаняма ще играе в сряда срещу Юта.

Загубата може да се окаже критична за Финикс, който следва да играе с 10 последователни плейофни отбора, започвайки от сряда в Денвър.

Слънцата (42-30) са седми в Западната конференция, наполовина игра зад Сакраменто (41-29) в надпреварата за последното място за избягване на турнира за игра.

След като изоставаше с 32 точки при загубата със 131-106 в събота, Сан Антонио беше много по-добър в реванша – точно както треньорът на Финикс Франк Фогел очакваше.

„Очаквам различна енергия“, каза Фогел след победата в събота. „...Очаквайте да имат много повече битка в понеделник вечер и по-трудна битка.“

Слънцата се нуждаеха от Дюрант и Букър в последната четвърт, след като и двамата останаха четвърти при победата в събота, с Спърс изостават с 25 точки в четвъртата.

Сан Антонио направи серия от 16-0, преодолявайки третата и четвъртата четвърт, превръщайки дефицита от девет точки в третата в преднина от 83-74 две минути след това четвъртият.

И петимата титуляри отбелязаха, докато Спърс поведоха с 13-6 в първите пет минути и затвориха първата с предимство от 29-22.

Дюрант не опита удар през своите девет минути в началната четвърт. Той направи 4 за 5 и отбеляза серия от 9-2 във втората, която изравни играта на 39. Финикс надигра Сан Антонио с 28-18 през втората четвърт, като стреляше 60% от игра.

Сан Антонио затвори най-високото си домакинство от осем мача за сезона с две победи, включително една в Остин като част от регионалния обхват на франчайза.

Шпорите (16-56) трябва да завършат поне 4-6, за да избегнат поставянето на франчайз рекорд за най-лош рекорд, който е 20-62, поставен през 1997 г.

Сънс: в Денвър в сряда.

Спърс: в Юта на Сряда.